Valve, Left 4 Dead 3 ile ilgili konuştu!

Steam‘in yaratıcısı, Half-LifeCounter-Strike, Left 4 Dead, Team Fortress 2Dota 2 gibi yapımların ve serilerin altında imzası bulunan Valve sonunda açıklama yaptı!

Co-op oyun sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan Left 4 Dead serisinin üçüncü oyunuyla ilgili Valve bazı açıklamalarda bulundu. Zombi dolu Left 4 Dead evrenine Left 4 Dead 2’den sonra tekrar arkadaşlarımızla beraber düşüp aksiyona üçüncü kez doyabilecek miyiz peki? Serinin üçüncü oyunuyla ilgili birçok söylenti, gerçek olabilecek sızıntı dosyalar gibi argümanlar ortaya atıldı ve Valve sonunda IGN‘e çok net bir cevap verdi.

Yılların dev oyun firması Valve yaptığı açıklamada serinin üçüncü oyunu ile ilgili söylentilerin farkında olduklarını ve yeni Left 4 Dead projesi için birkaç yıl önce araştırma yapıp fikir ürettiklerini söyledi. Ancak şimdiki dönemde kesinlikle yeni bir Left 4 Dead projesi için çalışma yürütmediklerini de belirtti. Aradan geçen süreçte de hiçbir geliştirme aşamasına geçilmemiş.

Bu açıklamadan sonra, sonunda serinin üçüncü oyunuyla ilgili resmi ve net bir açıklamaya her ne kadar hayal kırıklığına uğramış olsak da kavuşmuş olduk. Ne olurdu yani Valve şu 3 korkundan vazgeçsen?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*