Galatasaray Espor VFŞL Konusuna Açıklık Getirdi

Galatasaray Espor VFŞL mevzusuna sarahat Getirdi
2019 senesinde yaşadığı maddi problemler sebebiyle oyuncularının ve ekip görevlilerinin maaşlarını ve primlerini ödeyemeyen Galatasaray Espor, Riot Games tarafınca 2020 Kış Mevsimi’nden men edilmişti.

Bu men edilmenin peşinden kısa süre sonra takım oyuncularının ücretlerini ödemiş sorunu ortadan kaldırmıştı. Ortalama iki hafta önce ise yönetim kurulunda bir değişikliğe gidilmişti. 30 Aralık 2019’da alınan yönetim kurulu kararı ile Galatasaray Espor şubesinden görevli yönetim kurulu üyesi Erol Özmandıracı yerine, Muhasip üye Dorukhan Acar getirilmişti.

18 Ocak 2019 Cumartesi günü ise ekip tüm taraftarlarını aydınlatacak bir açıklama yaptı. 3 ana oyundaki faaliyetlerini güçlü bir odak ve eminlıkla yürütmekte olduğunu söyleyen Galatasaray, bütün yükümlülüklerini yerine getirdiğini ve bütün platformlarda yarışmaya hazır olduğunu belirtti.

Riot Games ile ortak bir noktaya vardıklarını açıklayan takım, League Of Legends partnerlik sistemine devam edeceğini fakat VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde yer almayacaklarını da söyledi. Ek olarak Galatasaray’ın espor yatırımlarına devam edileceği de bu açıklamada açıklandı.

Riot Games de Galatasaray Espor Açıklamasına Katıldı
takım tarafından meydana getirilen açıklamanın peşinden Riot Games de bir açıklama yayınladı. VFŞL konusunda Galatasaray ile benzer konulara değinen Riot Games, takım yönetiminin doğru analizler gerçekleştirdiğini ve oyuncuların ve koçların mağduriyetlerini önlemek için çözümler geliştirdiğini söyledi.

Galatasaray’ın açıklanmasında değinilmeyen bir nokta ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Cengiz’in espor branşında imza yetkilisi olarak tanımlanması oldu. LoL’ün geliştiricisi şirket bu yetki tanımlamasını espora verilen kıymet ve odağın göstergesi olarak tanımladı.

Herhangi bir probleminin oluşmaması dur

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*